Velikosti dětských kol v Cyklo 69 – Specialized Concept Store

Velikosti dětský kol

S jízdou na kole je vhodné začít již od útlého věku, děti se rychle učí. Výhodu mají děti, které začínaly na odrážedlech a získaly tak rovnováhu, nebo si osvojily šlapání na tříkolce. Důležitý je výběr správné velikosti kola, nepřeceňujte síly dítěte a obrňte se trpělivostí při učení vašich ratolestí. Kolekce dětských kol Specialized zde.

Jak vybrat:


Pokud nejde o překvapení, je dobré s dítětem kolo vyzkoušet a poradit se s prodavačem, protože kolo musí velikostně vyhovovat nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli pocitu a radosti z jízdy. Velikost kola si můžete stanovit dle níže uvedené tabulky, ale berte prosím uvedené údaje opravdu jako orientační. Nelze jednoznačně určit výšku dítěte k danému věku. Velikosti dětských kol se neurčují podle velikosti rámu, tak jak je to u kol pro dospělé, ale podle velikosti (průměru) kol.

Výbava:


  • Balanční kolečka jsou součástí 12“ a 16“ dětských kol Specialized. Dají se seřídit (čím menší úhel tím vyšší stabilita) a také demontovat. Dětská kola Specialized jsou vybavena prvky pasivní ochrany – pěnové chrániče řídítek, chránič řetězu/převodníku apod.
  • U větších dětí (od 12 let) se již postup výběru neliší od kritérií vhodných pro dospělé.

Velikostní tabulka dětských kol Specialized:


Velikostní tabulka dětských kol Specialized