Brain technologie v Cyklo 69 – Specialized Concept Store

Brain technologieChytřejší. Rychlejší. Odolnější. Nový Brain je nejodolnější a nejúčinnější, jaký jsme vyrobili. Je vyvrcholením téměř dvou desetiletí výzkumu a vývoje a má za sebou více než 100 stupňů vítězů Světového poháru. Brain plynule přechází z pevné platformy na hladkém povrchu na aktivní v drsných trailech. Myslí, takže ty nemusíš.

Historie Brainu


V roce 2002 jsme představili tlumič s vlastním mozkem a tím jsme odstartovali revoluci v odpružení kol. Technologie Brain, která byla integrována do vůbec nejúspěšnějších XC kol s odpružením, prošla v posledních dvou desetiletích dlouhou cestu. Zcela nový Brain je však stále ve své třídě ojedinělý, pokud se bavíme o okamžitém a automatickém přizpůsobení odpružení z tuhého na aktivní, aby byla efektivita a kontrola maximální.Jak Brain funguje


  • Technologie Brain na vidlici a tlumiči modelu Epic pozná rozdíl mezi podnětem od jezdce a od terénu a udržuje odpružení efektivně tuhé na hladkém povrchu a automaticky přepíná do aktivního módu, když vjedete do terénu a zlepšuje kontrolu a rychlost. Nový Epic dostane nový tlumič s Brainem, který je inovovaný, má ještě tužší nastavení v poloze Firm, je citlivější na drobné nerovnosti a nabízí větší odolnost a tuhost.
  • Brain řídí tvé odpružení a umožňuje ti soustředit se na cestu na stupně vítězů. Brain přepíná mezi pevnou a aktivní polohou rychleji, než to zvládneš ty a bez nutnosti mačkat nějaké páčky. Zajistí, že odpružení je vždy v takovém nastavení, jak vyžaduje terén. A protože je to automatické, zůstaneš v zóně a soustředíš se výhradně na jízdu a na šlapání.
  • Naše technologie Brain používá setrvačný ventil, který v uzavřeném módu blokuje proudění oleje v tlumiči, čímž vytváří účinně pevnou platformu pro šlapání na hladkém povrchu. Setrvačný ventil se otevře, jakmile přijde náraz od terénu a umožní tlumiči, aby se stlačil a absorboval náraz. Toto aktivní odpružení udržuje hybnost celku, zvyšuje kontrolu, snižuje únavu a pomáhá ti rychleji dosáhnout cílové pásky.
  • Mozek je umístěn za zadní osou, díky čemuž je „mosazná hmota“ v setrvačném ventilu citlivější na síly nárazu. Znamená to rychlejší a přesnější přepínání mezi pevným a aktivním režimem.Tužší a lepší průtok


  • Vylepšený systém ventilů nového Brainu poskytuje širší rozsah ladění. Je tam mnohem pevnější platforma, pokud zvolíš to nejtvrdší nastavení a zároveň na druhém konci je tlumič zase aktivnější a plynulejší. Také jsme přesunuli rezervoár Brainu, abychom zlepšili průtok oleje a zajistili lepší chování na nerovnostech.
  • Přechod nového Brainu z pevného na aktivní je v celém rozsahu nastavení plynulejší, než měl předchozí tlumič s Brainem. V nejpevnějším závodním nastavení, které je pevnější než kdy předtím, někteří jezdci cítí mírný práh při přechodu z pevného na aktivní. Plně tuhý není pro tebe? Stačí pár kliků zpět a pojedeš jako po másle.
Prodloužený servisní interval


Tohle je nejodolnější tlumič, jaký jsme kdy udělali! Dvojitá pouzdra, tvrzená ocelová pístnice a zesílené těsnění zvyšují odolnost v dlouhodobém horizontu. Doporučené servisní intervaly se zvýšily na 125 hodin pro vzduchovou pružinu a na 250 hodin pro tlumič. Možná ti bude chybět mechanik, ale nezmeškáš žádné jízdy. A dalším benefitem je 2letý servis Brainu v ceně kola pro prvního majitele.
Jak Brain technologie funguje v praxi