Nehledáme rozdíly, kde nejsou - Specialized Concept Store

Nehledáme rozdíly, kde nejsou

Vyrábíme pro jednotlivce a naše filosofie je jednoduchá: Nedělejte rozdíl tam, kde není. Když rozdíl existuje, tak investujeme velké prostředky do výzkumu a vývoje. Produkty specifické pro muže nebo ženy vyrábíme pouze tehdy, když jsou k dispozici data, která toto rozhodnutí podpoří. A kde je na konci skutečný užitek.

Stručně řečeno: Od modelové sezóny 2020 je většina našich produktů jednotná jak pro jezdkyně tak jezdce. Například kola jsme přestali rozlišovat na dámská a pánská, záleží tedy již pouze na Vás jaký design si vyberete.

Největší soubor údajů od jezdců řídí naše rozhodnutí


Naše akvizice společnosti Retül nás navedla tomu, abychom pochybovali o všech našich předpokladech a přiměla nás k získávání více dat než jakákoli jiná cyklistická značka. Tato data jsou nyní zdrojem pravdy pro každý výrobek, který vyrábíme, takže každé měření jezdce v terénu vede k lepším produktům pro vás. Takže si buďte jisti, že produkt Specialized, do kterého investujete, byl postaven na poznatcích, které jsme se dozvěděli od tisíců jezdců před vámi.


Největší soubor údajů od jezdců řídí naše rozhodnutí - Retul


Geometrie kola


Díky neustálému výzkumu a údajům z více než 8 000 Retül fitů jsme zjistili, že všichni jezdci jsou unikátní a že stereotypy tvaru těla jsou do značné míry nepřesné. Tělesné proporce se liší jak mezi stejným pohlavím, tak i mezi nimi. Na základě toho jsou všechny naše cyklistické platformy určeny pro všechny jezdce. To přináší nejvyšší úroveň technologie a nejširší škálu možností přizpůsobení.


Specialized Geometrie kola


Dotykové body a specifikace


Změřili jsme šířku sedacích kostí u 95 000 jezdců a tato data vedla k rozhodnutí o výběru kol s šířkou sedla 143 mm a 155 mm napříč spektrem velikostí, protože 85% všech jezdců spadá do tohoto rozsahu. Retül nám dovoluje provádět daty řízená rozhodnutí pro zvýšení komfortu a výkonu.


Specialized Dotykové body a specifikace


Výzkum a vývoj - Když jsou rozdíly zásadní


Stále existuje několik klíčových oblastí, kde jsou ženy a muži odlišní. Když je jasný rozdíl, investujeme značné prostředky do výzkumu a vývoje, abychom zajistili, že všichni jezdci zažijí perfektní jízdu. Necitlivost a bolest, s nimiž se ženy při jízdě setkávají, nejsou v pořádku. Proto jsme pro ženy vyvinuli sedlo Power s technologií MIMIC, které vytváří rovnováhu v měkkých tkáních, aby se uvolnil tlak. Data ukazují, že velikost a struktura pánských a ženských rukou jsou jiné, a proto budeme i nadále vytvářet rukavice pro obě pohlaví.


Výzkum a vývoj Specialized


Boty


Mezi 600 systémy Retül Match a Digital Foot Device jsme shromáždili měření nohou od 12 000 jezdců. Nyní víme, že muži a ženy mají téměř stejnou strukturu chodidla. A zatímco pánská chodidla jsou obvykle větší, neliší se od ženských nohou, pokud jde o šířku nebo tvar. Proto vyrábíme boty, které nabízí všem jezdcům nejširší nabídku barev s více barevnými možnostmi.


Specialized boty