Aerodynamika v Cyklo 69 – Specialized Concept Store

Aerodynamika

Vzhledem k našemu celistvému přístupu jsme schopni vyvinout aerodynamické produkty, které se vzájemně doplňují, aby přinesly maximální prospěch jezdci v podobě sníženého odporu vzduchu. Náš proces vývoje zahrnuje inovativní konstrukce, precizní inženýrství a důsledné testování v rámci reálného nasazení.

Tým


Tým, který se u nás stará o aerodynamiku má za sebou 50 let zkušeností a přes 20 000 hodin ve větrném tunelu. Jejich závěry jsou pro Specialized klíčové a zároveň unikátní. To jen díky nim můžeme naše výrobky posouvat stále dál a dál.
Computational Fluid Dynamics (CFD)


Technologie CFD umožňuje specialistům "hrát" si imaginárně s prostorem, tvary a povrchem, a tak simulovat proudění vzduchu kolem různých tvarů a lépe tak pochopit aerodynamické vlastnosti. CFD dovoluje vidět věci, které v reálu nikdy vidět nemůžeme. Je to velmi užitečná věc, která umožňuje naše výrobky ladit ještě dříve než se vyrobí.
DAQ


DAQ systém umožňuje sběr dat výkonu, rychlosti, pozice jezdce a směru ze kterého přichází vítr, a na základě těchto dat získává potřebné koeficienty, které následně uplatňujeme při vývoji Body Geometry prvků.
Větrný tunel


Postavili jsme si vlastní vysněný větrný tunel, který je speciálně určen pro cyklistiku. Je optimalizovaný pro skutečné rychlosti, kterých se na kolech dosahuje a je na tolik univerzální, že vyhovuje i pro sběr dat, kdy je v tunelu více jak jeden jezdec. Tento tunel nám umožňuje testovat vše, co vyrobíme od helem přes kola až po tretry.