Přátelské setkání s Petrem Vakočem se bude konat již tento
pátek 25.11.2015 v 18:00 v naší prodejně Cyklo 69 - Specialized Concept Store
na adrese Jugoslávských partyzánů 6, Praha 6.

Kdo je Petr Vakoč?

Petr Vakoč je mladý talentovaný profesionální silniční cyklista, který závodí za jeden z nejlepších týmů na světě, a to za belgický celek Etixx-Quick-Step. Byl účastníkem Tour de France a taktéž naši zemi reprezentoval na olympiádě v Riu.

Již v šesti letech jel svůj první závod a od té doby připínal startovní číslo s čím dál tím větší pravidelností. Trénovat začal pod dohledem vicemistra světa v cyklokrose Miloslava Kvasničky, a to kolem deseti let.

Rok 2011 byl pro Petra zlomový, jelikož přešel pod Duklu Praha, kde začal opravdu systematicky trénovat. V juniorské kategorii se po tvrdém tréninku začaly objevovat první výsledky: zejména třetí místo na Závodě míru juniorů a vyhraná etapa na mezinárodním závodě Tour de Pays de Vaud.

Dalším zlomovým rokem pro Petra byl rok 2013, kdy byl přijat do týmu Etixx-iHNed, ve farmě jednoho z nejlepších týmů světa Omega Pharma-Quick-Step. Začátek byl náročný, ale od června sbíral jeden úspěch za druhým. Zvítězil v závodě Okolo Slovenska a Madridu a na mistrovství Evropy obsadil druhé místo. Závěr sezóny byl pro Petra smolný, kdy mononukleóza zabránila dalším výsledkům. I tak se Petr stal profesionálním cyklistou.

Výsledky

2010

2. celkově na Tour du Pays de Vaud (1. ve 3. etapě)
3. na mistrovství Česka juniorů v silničním závodě
3. celkově na Závodě Míru
5. na jarním závodě Brno–Velká Bíteš–Brno

2011

1. na mistrovství Česka do 23 let v časovce jednotlivců

2013

1. celkově na závodě Okolo Slovenska (1. v soutěži mladých jezdců)
1. celkově na Vuelta a la Comunidad de Madrid do 23 let (vítěz bodovací soutěže 1. v 1. etapě)