horské kolo Specialized Epic Expert Carbon 29" 2018 gloss gold/black/red

Cena: 136 999 CZK
Dostupnost: Do týdne
Kód: 90318-3103
Velikost:
Lehký karbonový rám? Mrkejte. Leader v technologii tlumení? Oh, ano. Připravený závodní balíček? To je přesně ono. Epic Expert je nejen připraven zářit na závodech, ale také je připraven rozbolet nohy vašich přátel při víkendové vyjížďce.

Závodní tratě se za poslední roky hodně změnily. Jsou mnohem více technické, prudší a jednoduše je to větší výzva je zvládnout. Nicméně, než abychom se z toho jen třásli, rozhodli jsme se tomu jít naproti a chopili jsme se příležitosti. Udělali jsme si souhrn částí, které ovlivňují ovládání kola, jako je úhel hlavové trubky, reach, stack, délka řetězové vzpěry, postavení vidlice atp. a snažili se to celé přehodnotit. Zvýšením hodnoty délky reach bude kolo stabilnější ve vyšších rychlostech a zásadně pohodlnější při jízdě. Sedlovka? Průměr 30.9 mm. Úhel hlavovky? Trošku jsme ho podkopli, ale jen tak, abychom nezhoršili vlastnosti ovládání. Offset s vidlicí 42 mm pro hravé otáčení v utažených zatáčkách.

Dále je tu nová verze technologie Brain, Brain 2.0. Brain změnil pohled na svět tlumičů a to jak na jeho výhody, tak i efektivitu. A je to skvělé. Skutečný vůdce z hlediska inovací a vývoji tlumičů, nicméně i tak jsme věděli, že je vždy co zlepšovat. Jednoduchá fyzika nám pověděla, že posunutím Brainu směrem k zadní ose bude fungovat citlivěji. A po nespočtu hodin strávených s týmem RockShox jsme přišli s více než obyčejným upgradem. Je úplně nový. Nyní reaguje neviditelně na každý zpětný ráz od výmolů a jiných překážek. Funguje více plynuleji a má integrované hadice v tlumícím systému. To zlepšuje olejové cesty a vytváří skvělý balíček toho nejlepšího na trhu.

Nový Epic přináší také zásadní posun v oblasti pevnosti. Technologie Rider-First Engineered™ rozmisťuje trubky a určuje velikosti karbonových plátů na správná místa tak, aby byla pevnost rámu vyšší především v přední části, což zvyšuje kvalitu jízdy a kontrolu nad ní. Každá velikost rámu má specificky dlouhé trubky, které vedou k lepší pevnosti a dělají z tohoto kola to nejlepší, co jsme kdy vyrobili, bez ohledu na velikost rámu.

To vše je pěkné, ale možná se ptáte: ""Co hmotnost?"" Jsme rádi z a tuto otázku. S cílem udělat z Epica nejrychlejší kolo jde ruku v ruce i priorita ohledně hmotnosti. Začali jsme s efektivním uspořádáním rámu a tvaru trubek, které obsahují čisté vedení kabelů, dále pak integrované kanály vedoucí skrz systém tlumení, udělali jsme rovné trubky s menšími křivkami a optimalizovali torzní profily. A pokud vás to zajímá, tato úspora hmotnosti činí téměř 525 gramů.

Epic Expert je vybaven 12ti rychlostním řazením SRAM GX, brzdami SRAM Level TL a ručně zaplétanými karbonovými koly Roval Control. Buďte připraveni, protože tohle bude velké.
  • Rám z karbonu FACT 11m je kombinací tuhosti, síly a nízké hmotnosti, což jsou atributy nutné pro kvalitní závodní kolo. K tomu nová geometrie, vidlice RockShox s Brainem a zdvihem 100 mm dělá z Epica nejlépe ovladatelné a nejrychlejší kolo jaké jste kdy měli.
  • Naše zakázkově vyrobená vidlice RockShox SID s Brainem a jeho nejlepším nastavovacím systémem, aby se vidlice hodila k systému tlumení nového Epica.
  • 12ti stupňová řada řazení SRAM GX Eagle přináší špičkový výkon.
RÁM Specialized FACT 11m, full carbon frame, XC Geometry, threaded BB, 12x148mm rear spacing, internal cable routing, 100mm of travel
VIDLICE RockShox SID 29 w/ Brain, tapered alloy steerer, bottom-adjust Brain Fade, Solo Air, 110x15mm Maxle® Stealth thru-axle, 100mm of travel, 42mm offset,
ZADNÍ TLUMIČ RockShox/Specialized Micro Brain shock w/ Spike Valve, AUTOSAG, 51x257mm
KLIKY Truvativ Stylo, 6K alloy, Boost™ 148, 24mm spindle
PŘEVODNÍKY Alloy Eagle 32T
STŘED SRAM GXP
ŘAZENÍ SRAM GX Eagle, trigger, 12-speed
PŘESMYKAČ
PŘEHAZOVAČKA SRAM GX Eagle, 12-speed
KAZETA SRAM GX Eagle, 12-speed, 10-50t
ŘETĚZ SRAM GX Eagle, 12-speed w/ PowerLink
PEDÁLY Specialized Platform, 9/16" spindle
PŘEDNÍ BRZDA SRAM Level TL, hydraulic disc, organic pads, 160/180mm rotor
ZADNÍ BRZDA SRAM Level TL, hydraulic disc, organic pads, 160 rotor
ŘÍDÍTKA Specialized Mini-rise, 7050 alloy, 8-degree backsweep, 6-degree upsweep, 10mm rise, 720mm width, 31.8mm clamp
GRIPY Specialized Sip Grip, half-waffle, S/M: regular thickness, L/XL: XL thickness
PŘEDSTAVEC Specialized XC, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
SEDLO Body Geometry Phenom Comp, Adaptive Edge design, Hollow Cr-Mo rails, 143mm
SEDLOVKA Specialized, alloy, single bolt, 21mm offset, 30.9mm
OBJÍMKA Alloy, 34.9mm
PŘEDNÍ PLÁŠŤ Fast Trak, GRIPTON compound, 2Bliss Ready, 29 x 2.3"
ZADNÍ PLÁŠŤ Fast Trak, GRIPTON compound, 2Bliss Ready, 29 x 2.1"
PŘEDNÍ NÁBOJ Specialized, sealed cartridge bearing, 15x110mm spacing, torque caps, 32h
ZADNÍ NÁBOJ Specialized disc, sealed cartridge bearings, 12x148mm spacing, 32h
PŘEDNÍ KOLO
ZADNÍ KOLO
VÝPLET DT Swiss Industry, stainless, 2.0
RÁFKY Roval Control Carbon, 22mm internal width, tubeless-ready
DUŠE Standard, Presta valve
MOTOR
UI/REMOTE
BATERIE
NABÍJEČKA
WIRING HARNESS
PŘEDNÍ SVĚTLO
ZADNÍ SVĚTLO
BLATNÍKY
STOJÁNEK
ZVONEK
NOSIČ
*Specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.
  • Cena: 136 999 CZK
  • Dostupnost: Do týdne
  • Kód: 90318-3103
  • Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více o informací cookies. Souhlasím.