dámské silniční kolo Specialized S-Works Tarmac Women's SL6 Disc Di2 2019 gloss chameleon/red | Modely 2019 |Cyklo69.cz - Specialized Concept Store

dámské silniční kolo Specialized S-Works Tarmac Women's SL6 Disc Di2 2019 gloss chameleon/red

Cena: 287 999 Kč
Dostupnost: Do týdne
Kód: 97218-0152
Velikost:

Když jsme vyvinuli nový dámský S-Works Tarmac Disc, nechtěli jsme, aby byl pouze rychlý. Chtěli jsme, aby byl rychlý úplně všude. Dlouhá stoupání, větrné roviny, etapy Grand Tour, místní Fondo – stvořili jsme nejlepší závodní kolo. A nyní s diskovými brzdami jsme schopni ho dotáhnout k dokonalosti.

Konstrukce je zhotovena pomocí softwaru, který umí pokročilým způsobem optimalizovat materiály používané v letectví a díky tomu se nám podařilo vyvinou revoluční konstrukci a tvar z karbonu FACT 12r. Je to to nejpokročilejší, co jsme kdy vyrobili – tvar, rozvrhnutí a optimalizace materiálu nám dovolili snížit hmotnost rámu až od 200 gramů, což je snížení o 20% - perfektní záležitost pro vaše příští vrchařské prémie.

Začali jsme s využitím technologie Rider-First Engineered™, jejíž zvláštnost spočívá v tom, že každá trubka rámu a každý karbonový díl rámů jsou vyráběny zvlášť pro svou velikost. Díky tomu jsme dosáhli optimální rovnováhy mezi tuhostí a poddajností, takže každý rám, bez ohledu na jeho velikost, funguje přesně tak, jak jsme chtěli. Také jsme na tomto základě upravili geometrii jako takovou a to především díky nespočtu dat z měření Retül, která máme k dispozici od našich profesionálních cyklistů. Díky tomu je tato silniční geometrie perfektní kombinací spolehlivého základu a optimálního přenosu energie.

A zatímco tuhost napomáhá všemu výše uvedenému, je také potřeba myslet na dostatečnou poddajnost, která se postará o kvalitu jízdy. Proto jsme vytvořili sedlovku, která umožňuje poddajnost v délce 120 mm, kde nenastává pevné pnutí, sedlové vzpěry jsou níže postavené a také je pozměněn tvar sedlové trubky. Zvětšili jsme také prostupnost pláště na 30 mm, což je pro pláště Turbo Cotton o šíři 28 mm s ráfky Roval CLX 50 Disc naprosto ideální. Díky tomu můžete jezdit nižší tlaky a snížit tak valivý odpor, zvýšit trakci a přidat trochu pohodlí. A přitom Tarmac pořád zůstane tou nezlomnou závodní mašinou a to i na nějakých těch občasných rozbitých úsecích. Na delší vyjížďce nám ještě poděkujete.

Proč diskové brzdy? Opravdová otázka zní spíš, proč ne? Poskytují skvělé brzdné vlastnosti a ještě se na nich nemusíte bát v dešti. Za to ta lepší kontrola, jistota stojí, protože jedině tak si troufnete jet rychleji.

To vše je skvělé, ale my víme, že nejlepší způsob jak vás zrychlit je skrze aerodynamiku. Vždyť přece náš Pro Tour tým Boels-Dolmans si dělá aero úpravy na každém kole. Proto jsme se snažili najít místo kam přidat trochu té aerodynamiky. Po 6 měsících nekonečného procesu jsme našli tři oblasti, kde můžeme Tarmac vylepšit – tvar vidlice, snížení sedlových vzpěr pomocí aero trubek a D-tvar sedlovky a sedlové trubky. Výsledek? Kolo je o 45 vteřin rychlejší na 40ti km v porovnání s ostatními koly této kategorie.

Dále jsme k tomuto kolu přidali i nejlehčí (440 g/172,5 mm) a nejpřesnější power metr na trhu, protože bez power metru se vaše schopnosti neposunou dál. Naštěstí pro vás, jsme jej zkombinovali s neuvěřitelně lehkými silničními klikami S-Works, které v sobě mají zabudovaný oboustranný power metr.

Tento dámský S-Works Tarmac přichází osazen s prvotřídními komponenty jako je nové řazení Shimano Dura-Ace 9170 Di2, diskové brzdy a lehká a neuvěřitelně aerodynamická zapletená karbonová kola CLX 50 Disc s plášti Turbo Cotton o šíři 26 mm. To vše je doplněno o specificky zvolené dámské kontaktní body s kolem jako je například skvělé dámské sedlo Oura Pro.

  • Rám S-Works z karbonu FACT 12r je tím nejlepším materiálem na trhu, nabízí dokonalou kombinaci nízké hmotnosti a vysoké tuhosti, navíc má unikátní geometrii Rider-First Engineered™, která zajišťuje že každá velikost rámu má ty stejné legendární schopnosti při stoupání i klesání, jaké od kola Tarmac očekáváte.
  • Sada řazení Shimano Dura-Ace Di2 nabízí rázné řazení, plynulý chod brzd, což napomáhá k udržení nízké hmotnosti kola Tarmac na absolutním minimu.
  • Karbonová zapletená kola Roval CLX 50 byla navržena ve větrném tunelu pro získání úžasných aerodynamických schopností, také mají hmotnost 1415 gramů a přitom jsou dostatečně odolná, aby se mohla stát perfektními tréninkovými a závodními parťáky.
RÁM S-Works Tarmac SL6, FACT 12r carbon, Rider-First Engineered™, OSBB, clean routing, internally integrated seat clamp, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc
VIDLICE
ZADNÍ TLUMIČ
KLIKY S-Works Power Cranks, dual-sided power measurement, +/- 1.5% accuracy
PŘEVODNÍKY 52/36T
STŘED OSBB, CeramicSpeed bearings
ŘAZENÍ Shimano Dura-Ace Di2 Disc R9170
PŘESMYKAČ Shimano Dura-Ace Di2 R9150, braze-on
PŘEHAZOVAČKA Shimano Dura-Ace Di2 R9150
KAZETA Shimano Dura-Ace R9100, 11-speed, 11-30t
ŘETĚZ Shimano Dura-Ace, 11-speed
PEDÁLY Nylon, 105x78x28mm, loose ball w/ reflectors
PŘEDNÍ BRZDA Shimano Dura-Ace R9170, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDA Shimano Dura-Ace R9170, hydraulic disc
ŘÍDÍTKA S-Works Shallow Bend Carbon, 125mm drop x 75 mm reach
OMOTÁVKA S-Wrap Roubaix w/ sticky gel
PŘEDSTAVEC S-Works SL, alloy, titanium bolts, 6-degree rise
SEDLO Oura Pro, 155mm, carbon rails, carbon base
SEDLOVKA S-Works FACT Carbon Tarmac seatpost, 20mm offset
OBJÍMKA Tarmac SL6 clamp assembly
PŘEDNÍ PLÁŠŤ Turbo Cotton, 320 TPI, 700x26mm
ZADNÍ PLÁŠŤ Turbo Cotton, 320 TPI, 700x26mm
PŘEDNÍ NÁBOJ
ZADNÍ NÁBOJ
PŘEDNÍ KOLO Roval CLX 50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, CeramicSpeed bearings, 21h
ZADNÍ KOLO Roval CLX 50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, DT Swiss 240 internals, CeramicSpeed bearings, 24h
VÝPLET
RÁFKY
DUŠE Turbo Ultralight, 60mm Presta valve
MOTOR
UI/REMOTE
BATERIE
NABÍJEČKA
WIRING HARNESS
PŘEDNÍ SVĚTLO
ZADNÍ SVĚTLO
BLATNÍKY
STOJÁNEK
ZVONEK
NOSIČ
*Specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.
  • Cena: 287 999 Kč
  • Dostupnost: Do týdne
  • Kód: 97218-0152
  • Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více o informací cookies. Souhlasím.