cyklokrosové kolo Specialized S-Works Crux 2018 gloss black/red/white

Cena: 219 999 CZK
Dostupnost: Do týdne
Kód: 91418-0149
Velikost:
Když jsme se pustili do návrhu tohoto nového ďáblíka, nechtěli jsme skončit jen na tom, že k adventure kolu přidáme více prostoru pro bláto a bude - chtěli jsme vytvořit čistokrevného závodního koně, který bude rychlý, sebejistý, lehký a jízda na něm bude jako na žádném jiném cyklokrosovém speciálu. Na spoustě mistrovstvích světa se CruX osvědčil, ale nový S-Works CruX převezme toto privilegium a posune ho na ještě vyšší úroveň.

Začněme rámem, zde jsme využili technologii Rider-First Engineered™, kterou jsme poprvé použili na kolech řady Tarmac. Použitím trubek specificky volených podle velikosti jezdce, dovoluje CruXu zachovat stejné charakteristické jízdní vlastnosti pro všechny velikosti rámu. Také se díky tomu mohla značně snížit hmotnost, takže teď CruX váží kolem 900 g při velikosti 56 cm - což je o 400 g méně, než tomu bývalo u jeho předchůdců. Samotný lehký a tuhý rám nemá v cyklokrosu smysl, pokud není kompatibilní s užitím, pro které je určen. Proto byl při jeho výrobě kladen důraz na to, na jakých místech byl kladen větší důraz na tuhost a kde na hmotnost. Také byla snížena výška sedlové trubky o dva centimetry, čímž je sedlovka více exponovaná a pohlcuje více rázů, které způsobuje terén.

Jsme si vědomi toho, že o vítězství v cyklokrosovém závodě mnohdy rozhodují zatáčky a retardéry, s čímž jsme kalkulovali i při vývoji geometrie kola CruX. Horní rámová trubka byla navržena tak, aby se kolo dalo snadno nosit na rameni, když potřebujete rychle seskočit a překonat pár retardérů a k tomu pomůže i dostatečný prostor v rámu a ploché spodní části trubek. Pro dobrou stabilitu a klikaté sekce má geometrie nižší střed a ostrý předek. Tato kombinace pomáhá zvládat zatáčky bez ohledu na terén.

Mysleli jsme i na schopnost odolávat blátu a proto jsme přidali 8 mm prostoru na každé straně mezi pláštěm o šířce 33 mm a konstrukcí rámu. Spousta místa pro hromady bláta. Je skvělé mít lehké kolo, ale hmotnost rámu je irelevantní ve chvíli, kdy je kolo pokryto 5 kg bláta.

Tohle kolo je vybaveno specificky velice lehkými komponenty. Hydraulické brzdy Dura-Ace 9170 a lehká, aerodynamická a blátu odolná zapletená kola Roval CLX 50.
  • Rám z nejlepšího karbonu S-Works FACT 11r s geometrií připravenou na závodění v cyklokrosu přichází vybaven pevnými osami, se zadním rozpětím 142 mm. Využívá výhod našich metod pro zpracování nejkvalitnějšího karbonu s cílem dosáhnout co nejnižší hmotnosti.
  • Vidlice S-Works FACT z uhlíkového vlákna má vnitřní vedení lanka, pevné osy, a zlepšuje řízení a ovladatelnost i v těch nejtěsnějších zatáčkách a pomáhá maximálně využívat práci cyklisty v podmínkách cyklokrosové jízdy.
  • Karbonová zapletená kola Roval CLX 50 navržena ve větrném tunelu nabízí skvělou aerodynamiku, neuvěřitelnou schopnost práce v blátě a nízkou hmotnost - 1415 g.
RÁM S-Works FACT 11r carbon, Rider-First Engineered™, 1-3/8" lower bearing, 12x142mm thru-axle, flat mount disc, OSBB
ZADNÍ TLUMIČ-
VIDLICE S-Works FACT 11r carbon, 12x100mm thru-axle
HLAVOVÉ SLOŽENÍ-
PŘEDSTAVEC S-Works SL, alloy, titanium bolts, 6-degree rise
ŘÍDÍTKA S-Works SL Carbon Shallow Drop, 125x75mm
GRIPY/OMOTÁVKY Specialized S-Wrap HD
BRZDA-
PŘEDNÍ BRZDA Shimano Dura-Ace Di2 9170 hydraulic disc
ZADNÍ BRZDA Shimano Dura-Ace Di2 9170 hydraulic disc
BRZDOVÉ PÁKY-
PŘESMYKAČ Shimano Dura-Ace 9100, clamp-on
PŘEHAZOVAČKA Shimano Dura-Ace 9100, 11-speed
ŘAZENÍ Shimano Dura-Ace Disc 9120
KAZETA Shimano Dura-Ace 9100, 11-speed, 11-30t
ŘETĚZ Shimano Dura-Ace,11-speed
KLIKY Carbon fiber spider
PŘEVODNÍKY 46/36T
STŘED OSBB, CeramicSpeed bearings
PEDÁLY Nylon, 105x78x28mm, loose balls w/ reflectors
RÁFKY-
PŘEDNÍ KOLO Roval CLX 50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, CeramicSpeed bearings, 21h
ZADNÍ KOLO Roval CLX 50 Disc, carbon, tubeless-ready, Win Tunnel Engineered, 50mm depth, DT Swiss 240 internals, CeramicSpeed bearings, 24h
PŘEDNÍ NÁBOJ-
ZADNÍ NÁBOJ-
VÝPLET-
PŘEDNÍ PLÁŠŤ Terra Pro, 2Bliss Ready, 700x33mm
ZADNÍ PLÁŠŤ Terra Pro, 2Bliss Ready, 700x33mm
DUŠE 700x28/38mm, 48mm Presta valve w/ extender
SEDLO Body Geometry S-Works Phenom, carbon rails, 143mm
SEDLOVKA S-Works FACT carbon, 20mm offset
OBJÍMKA-
POZNÁMKY-
SWAT-
  • Cena: 219 999 CZK
  • Dostupnost: Do týdne
  • Kód: 91418-0149